Eternium
Eternium

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνικά

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ελληνικά

    Χαίρετε! Πρόσφατα μεταφράσαμε το Eternium στα ελληνικά. Σε αυτήν την ενότητα μπορείς να αναφέρεις οποιοδήποτε θέμα σχετικό με τις μεταφράσεις, όπως τυχόν λάθη που μπορεί να υπάρχουν σε κάθε γλώσσα, αλλά και το πώς εμφανίζεται το κείμενο στο παιχνίδι. Θα ελέγχουμε αυτήν την ενότητα τακτικά και θα λαμβάνουμε υπόψη μας τα σχόλιά σου. Θα σε παρακαλούσαμε να μην χρησιμοποιείς αυτήν την ενότητα ως υποστήριξη πελατών. Ευχαριστούμε!

    #2
    its nice we saw greek translation in the game. i notice some grammar ''problems'' and some translation

    like haste.In greek haste is movement speed ( ταχύτητα) . rush means the greek word ( βιασύνη ) that you added to the game
    and when you try to update a skill says cost bla bla ( πετράδια). cost gold and no gems.
    Greek grammar has many different interpretations and google translate does not always go well with that

    Comment


      #3
      Ξέρετε, τη λέξη "Ήρωες" την έχετε με τονισμένο ήτα και γι' αυτό δεν εμφανίζεται. Επίσης, έχω διαλέξει φύλο αρσενικό και κλάση μάγου, αλλά στη διεπαφή την ώρα της μάχης μου γράφει μάγισσα.

      Comment


        #4
        Παιδιά θέλω βοήθεια. Παίζω το παιχνίδι και στο κινητό αλλά με το που ολοκλήρωσα το κανονικό επίπεδο και πάω να αρχίσω το Ηρωικό, η πρώτη πίστα Ακτές της Ελπίδας έχει bug. Δεν μπορεί να ολοκληρωθεί, πάει μέχρι ένα σημείο και μετά είναι μαύρο. Δεν υπάρχει πίστα. Δοκίμασα να παίξω την πίστα στο Κανονικό επίπεδο και ούτε εκεί παίζει, Σαν να έχει καταρρεύσει η πίστα. Παρακαλώ βοηθείστε. Ευχαριστώ.

        Comment


          #5
          Originally posted by emman1969 View Post
          Παιδιά θέλω βοήθεια. Παίζω το παιχνίδι και στο κινητό αλλά με το που ολοκλήρωσα το κανονικό επίπεδο και πάω να αρχίσω το Ηρωικό, η πρώτη πίστα Ακτές της Ελπίδας έχει bug. Δεν μπορεί να ολοκληρωθεί, πάει μέχρι ένα σημείο και μετά είναι μαύρο. Δεν υπάρχει πίστα. Δοκίμασα να παίξω την πίστα στο Κανονικό επίπεδο και ούτε εκεί παίζει, Σαν να έχει καταρρεύσει η πίστα. Παρακαλώ βοηθείστε. Ευχαριστώ.
          Δημοσιεύστε το θέμα σας στην περιοχή τεχνικής υποστήριξης ή αναφορών σφαλμάτων.

          Comment


            #6
            Χαιρετώ!
            Φαίνεται πως μετά από τόσο καιρό, τα αιτήματά μου δεν τα έδωσε κανείς σημασία. Είναι, λοιπόν, δυνατό να συμμετέχω κι εγώ στη μεταφραστική ομάδα και να τα διορθώσω;

            Comment


            • Travis | Support Mgr.
              Travis | Support Mgr. commented
              Editing a comment
              Είστε ευπρόσδεκτοι να προσφέρετε προτάσεις μετάφρασης εδώ.

            #7
            some constructions he does not translate into Greek. example the image belowClick image for larger version

Name:	οθόνης 2021-03-28 134356.png
Views:	218
Size:	149.7 KB
ID:	195043

            Comment


              #8
              Yea....same thing is happening in the french translation.....parts in english and parts in french.

              Ναι .... το ίδιο συμβαίνει στη γαλλική μετάφραση ..... μέρη στα αγγλικά και τμήματα στα γαλλικά.

              Comment

              Working...
              X